FifaWorld
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Lupescu Despre Timisoreni

In jos

Lupescu Despre Timisoreni Empty Lupescu Despre Timisoreni

Mesaj  val3ntyno Vin Sept 05, 2008 4:33 pm

[b]Lupescu: "Oamenii au ieșit în stradă pentru că au fost influențați de Iancu"

Directorul general al Federației Române de Fotbal, Ionuț Lupescu, a comentat la GSP TV scandalul iscat după depunctarea lui Poli Timișoara.

"Noi putem da publicității orice dosar, orice acte, pentru că nu avem nimic de ascuns", a spus Lupescu, care a făcut referire și la acuzațiile lansate de Marian Iancu: "Acuzații grave ar fi dacă ar veni din partea lui Blatter sau din partea UEFA...Domnul Iancu să aducă dovezi, iar cei vinovați vor fi trași la răspundere".

"De cînd am văzut ce fel de oameni fac asemenea declarații, în spatele cărora stau unii oameni de la Ligă, care încearcă să strice ceea ce am făcut noi în doi-trei ani, a început să nu mai îmi pese, să nu mă mai afecteze declarațiile lor", a declarat Lupescu.

"Acei oameni au ieșit în stradă pentru că au fost influențați de Marian Iancu, dar asta este metoda lui. Nu rezolvă nimic dacă ies în stradă, mai bine s-ar așeza la o masă și ar discuta", a mai spus Lupescu.

"Cei de la FIFA au intrat pe siteul echipei, au văzut acolo fotografia anului 2008-2009, în care era predominant violetul, sau movul, sau ce nuanță era și asta a fost «cireașa de pe tort». Sper ca cei de la Timișoara să găsească înțelepciunea și să aplice schimbările impuse de FIFA, pentru că altfel se poate ajunge chiar la retrogradarea echipei", a încheiat Lupescu.[/b
]
val3ntyno
val3ntyno
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 20/06/2008

https://fifaworld2008.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum