FifaWorld
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Fc Timisoara

In jos

Fc Timisoara Empty Fc Timisoara

Mesaj  val3ntyno Vin Sept 05, 2008 4:28 pm

FC Timișoara a murit!”


Fc Timisoara Doar_p10

După ce FRF a oficializat ieri depunctarea Timișoarei cu 6 puncte, Marian Iancu a anunțat că s-a retras și că echipa nu va mai activa în Liga I

Cronica unei morți anunțate. Așa se poate titra anunțul făcut ieri de președintele Politehnicii care a anunțat că partida cu Rapid a fost ultima în Liga 1. De data aceasta, Marian Iancu nu a mai blufat. "Mă retrag din fotbal, dacă FRF ne depunctează!", avertizase în momentul în care s-a făcut publică înștiințarea FIFA care cerea depunctarea Timișoarei. De ieri, FC Timișoara nu mai există, iar Iancu s-a retras definitiv din fotbal!!!

"Cei din Federație sînt niște hoți, niște șarlatani, ne-au furat șase puncte și, din punctul meu de vedere, am ieșit complet din fotbal! Kassai e principalul vinovat, a efectuat un fals și l-a ajutat pe Zambon. Mi-au furat 500 de mii de dolari împreună, iar falsul lor a determinat tribunalul de la Lausanne să ne penalizeze", a tunat Iancu, anunțînd "decesul" echipei pe care pînă ieri a finanțat-o: "Vă spun de pe acum, începînd de azi, FC Timișoara nu mai există, este închisă și nu va mai activa în fotbal. Nu voi mai face nici un pas înapoi! Am îndurat destule pe banii mei și pe sufletele celor din tribune".

"Începînd de azi (n.r. ieri), noi nu mai investim în fotbal, ne-am retras complet finanțarea. Ca urmare a acțiunilor unor șarlatani ca Mircea Sandu, vom scoate falsurile la iveală și acești nemernici își vor pierde funcțiile", Marian Iancu

"Nu știu ce se va întîmpla cu fotbaliștii și angajații clubului. Aici e societate pe acțiuni și urmează să găsim o soluție", Marian Iancu

"Totul este plătit la zi. Prima pentru jocul cu Rapid e ultima plată pe care o fac la club. Nu m-au interesat victoriile de fațadă cu Otopeniul și Buzăul. Acum mă voi judeca în Elveția cu acei oameni murdari din FRF", Marian Iancu
val3ntyno
val3ntyno
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 20/06/2008

https://fifaworld2008.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum